69vnphim sex sexj88vn6969vn 123b5679 123b j88
Kurátoři | Každý týden nový snímek
Článek ze dne: 7. leden 2019 Autor článku: Příběhy fotek

Kurátoři

Výběr snímků, které zveřejňujeme, mají na starost uznávaní fotografové, kurátoři našeho projektu. Každý měsíc hodnotí fotky jeden z nich.

pfff.jpg

 

Alžběta Jungrová

  • kurátorka únorových fotografií

Fotografovat začala na základní škole. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Hellichově ulici a poté pracovala pro MF Dnes, Hospodářské a Lidové noviny. Jako základ své tvorby si nejprve vybrala dokument a reportáže, protože ji zajímají lidé, jejich životy a osudy. Za svými reportážemi se vydávala do nejrůznějších koutů světa...

Rozhovor, ukázky práce a více informací najdete v článku Prvním kurátorem je Alžběta Jungrová

 

Petr Hricko

  • kurátor březnových fotografií

Petr Hricko se narodil v roce 1976 v Teplicích. K fotografii se dostal náhodou, když mu jeho kamarád do nemocnice, kde se léčil s rakovinou, přinesl fotoaparát, aby ho rozptýlil...

Rozhovor, ukázky práce a více informací najdete v článku Březnovým kurátorem je Petr Hricko

 

Tomáš Třeštík

  • kurátor dubnových fotografií

Tomáš Třeštík patří k nejznámějším a nejvyhledávanějším českým reklamním a portrétním fotografem. Narodil se v roce 1978 v Praze. Je synem dokumentaristky Heleny Třeštíkové a architekta Michaela Třeštíka. Po gymnáziu vystudoval obor fotografie na FAMU.  Před jeho fotoaparátem pózovalo mnoho známých osobností české i světové umělecké scény...

Více informací najdete v článku Dubnovým kurátorem je Tomáš Třeštík.

 

David Gaberle

  • kurátor květnových fotografií

David Gaberle je mladý fotograf z Prahy, který vystudoval antropologii na University College London, a který se focení věnuje od roku 2012. Po osmiměsíční cestě napříč světovými velkoměsty vydal v roce 2017 svou první knihu Metropolight. Debutní monografie se prodala do více než 40 zemí a zaujala pozornost zahraničních médií včetně The British Journal of Photography nebo deníku The Guardian...

Více informací najdete v článku Květnovým kurátorem je David Gaberle

 

Honza Sakař

  • kurátor červencových fotografií

Honza sakař se narodil v roce 1979 v Karlových Varech, studoval pedagogickou fakultu JČU v Českých Budějovicích. Žije v Praze, v současnosti je studentem oboru Tvůrčí fotografie na ITF v Opavě. Fotografuje především portrét, dokument a na cestách také krajinu. Pracuje většinou černobíle, klasicky i digitálně, s oblibou používá velkoformátovovou kameru a intenzivně se věnuje historickým fotografickým procesům. V centru Prahy má ateliér, kde tvoří portréty kolodiovým procesem pod značkou Fotograf na plech.

Více informací najdete na jeho webu www.saki.cz

 

Petr Jan Juračka

  • kurátor srpnových fotografií

Narodil jsem se v roce 1985 s hodně špatným zrakem. Až tak špatným, že doktoři mým rodičům tvrdili, že patrně oslepnu úplně. Když mi bylo 16 měsíců, dostal jsem na nos svoje první brejle a od té chvíle jsem je prakticky nesundal. A dokonce jsem ani neoslepl, ale naopak, užívám si naplno zasněných pohledů z okna, z vrcholků hor, skrz hledáček fotoaparátů a co je pro mě nejvíce typické - skrz mikroskop. Miluju totiž všechny typy světla, barev i tvarů.

Více informací najdete na jeho webu petr.juracka.eu

 

Lenka Klicperová

  • kurátorka zářijových fotografií

Novinářka a fotografka. Začínala jako zpravodajka, od roku 2004 do roku 2018 šéfredaktorka časopisu Lidé a Země. Pracovala v řadě afrických zemí, od Angoly přes Namibii, Nigérii, Tanzanii, Keňu, Etiopii, Mali, Burkinu Faso, Čad, Niger či Demokratickou republiku Kongo. Několikrát navštívila jako reportérka Afghánistán. Dostala se také do Somálska sužovaného několik dekád trvající válkou.

Více informací najdete na jejím webu.

 

Martin Stranka

  • kurátor říjnových fotografií

Martin Stranka se narodil v roce 1984 v Mostě. K fotografii se dostal cestou terapie po ztrátě blízkého člověka roku 2007, kdy s cílem znovunabytí životní rovnováhy, sáhl po fotoaparátu a začal se věnovat fotografii ve volném čase. Po studiu vysoké školy ekonomického směru působil na pozici manažera lidských zdrojů ve společnosti v Praze a nadále se věnoval fotografii. Za svou kariéru posbíral přes 90 mezinárodních ocenění v oblasti fotografie. Mezi ty nejcennější patří titul z mezinárodní soutěže Sony World Photography Awards, který obdržel v roce 2018 a obhájil v roce 2019. Jeho práce jsou vystavovány po celém světě. Martin Stranka vytváří fotografické scény, ve kterých potírá hranici mezi skutečností a sněním. Fotografii vnímá jako prostor, kde nachází čistou rovnováhu a klid.

Více informací najdete na jeho webu.

 

Jana Ašenbrennerová

  • kurátorka listopadových fotografií

Jana Ašenbrennerová je fotoreportérka žijící v USA. Vystudovala Filmovou školu v Písku a žurnalistiku a antropologii na univerzitě v San Franciscu. Věnuje se dokumentaci humanitárních projektů v Africe i Asii a ve své dokumentární práci se zaměřuje na sociální tématiku a každodenní život. Pravidelně fotí projekty v Čechách, převážně v oblasti Jižních Čech, odkud pochází. V létě vede studentské expedice pro National Geographic. Je na volné noze a spolupracuje s řadou světových médií. Je držitelkou ocenění World Press Photo, National Geographic Photo Contest, China Press Photo a mnoha cen Czech Press Photo.

Více informací najdete na jejím webu.

Máte co ukázat?
Pošlete nám svůj
příběh fotky!

Ať jste profík nebo hobík, inspirujte ostatní a dostaňte se do společnosti skvělých fotografů. Pomáhejte s námi.

Chci přidat svou fotografii
Není dovoleno použití fotografií bez souhlasu provozovatele a autora fotografie.

Copyright © 2019, FOR-UM fotografů z. s.